Безпека продавця

За замовленням приїде друг, а покупець перекаже гроші на картку – як я продавав фототехніку

18 грудня 2020
Игорь На OLX з грудня 2020

Початок

Вирішив я продати фототехніку, тому розмістив оголошення та був впевнений, що все пройде гладко, адже й сам неодноразово купував на OLX.

На моє оголошення відгукнувся чоловік — подзвонив, розпитуючи про товар.

У мене не виникало жодних підозр, адже спершу здалося, що він непогано розбирається у специфіці фототехніки, а значить справді налаштований на покупку.  

Але згодом мене насторожило, що чоловік якось занадто поспішав придбати товар, хотів отримати замовлення вже сьогодні та навіть торгувався.

Після переговорів покупець заявив, що у нього не вийде зустрітися особисто, щоб забрати фототехніку. Замість нього за замовленням повинен приїхати його друг, а сам покупець просто перекаже гроші мені на картку.

 

Кульмінація

Тут починається найцікавіше. Покупець сказав, що скине мені гроші на картку через термінал. І за його словами, він так і зробив, тому я почав перевіряти свій рахунок через додаток свого банку. Мені навіть прийшло SMS-повідомлення, нібито від ПриватБанку, але було видно, що його відправили зі звичайного номеру. Тут вже стало зрозуміло, з ким насправді я маю справу.

 

Розв'язка 

У цей час приїхав друг мого покупця, який згодом виявився просто водієм, тому я звичайно ж відмовився віддавати товар. 

Звісно моєму «покупцеві» це не сподобалось і я почав отримувати дзвінки, де він до останнього намагався викрутитися. Переконував, що у нього самого додаток банку не працює, тому і в мене теж така проблема, через що я не бачу переказ коштів на рахунку. 

Потім шахрай обрав іншу тактику і почав розповідати, що в нього з картки знялися гроші, звинувачував мене, що насправді це я хочу його «розвести».

 

Висновок

Хоч я давно користуюся OLX, але відтепер ретельніше перевіряю продавців та покупців всіма доступними методами. Інколи «пробиваю» номер телефону в інтернеті в пошуках негативних відгуків.

Також не лінуюся додатково поспілкуватися і дізнатися більше про обраний товар або послугу. А ще я почав користуватися послугою OLX Доставка, або, якщо людина з мого міста — зустрічаюсь особисто. До того ж, я тепер рідше переказую гроші відразу на картку — тільки якщо знаю, що продавець перевірений, а сума невелика. 

 

Висновки, які я зробив для себе:

1. Спілкуйся тільки через додаток OLX, або офіційний чат сайту.

2. Не довіряй «на слово» покупцям і навіть їх скриншотам з проведеною оплатою, адже їх можна легко підробити. Краще відразу перевірити у своєму онлайн-банкінгу чи зарахувались гроші.

3. Звертай увагу на питання покупця і будь насторожі, якщо він поспішає придбати товар, особливо, якщо ціна на нього висока.

 

А ось ще кілька порад від редакції сайту, які допоможуть вберегтися від інтернет-шахрайства:

🛡 Не передавай товар «кур’єрам», якщо перевірив свій онлайн-банкінг і оплати ще не було.

🛡 Завжди повідомляй про порушника. Це можна зробити, звернувшись до Кіберполіції та зв’язавшись зі службою підтримки сервісу.  

🛡 Користуйся послугою OLX Доставка, щоб легко та безпечно продавати, не розкриваючи нікому свої платіжні дані.

 

Цей матеріал – особиста історія та думка автора

Також по темі
Безпека продавця

Завдяки кіберграмотності викрив покупця-шахрая

18 лютого 2021 Безпека продавця Завдяки кіберграмотності викрив покупця-шахрая 18 лютого 2021
Безпека продавця

Донька отримала повідомлення з посиланням у Viber

11 січня 2021 Безпека продавця Донька отримала повідомлення з посиланням у Viber 11 січня 2021
Безпека продавця

Покупець пообіцяв, що надішле кур’єра, а гроші перерахує на картку

16 грудня 2020 Безпека продавця Покупець пообіцяв, що надішле кур’єра, а гроші перерахує на картку 16 грудня 2020
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті