Безпека покупця

Шкідливі поради: як заплатити за товар та нічого не отримати?

22 грудня 2020

Любиш онлайн-шопінг? Нині це взагалі можна зробити у кілька кліків з будь-якого девайсу. А віртуальні магазини вже подбали про зручні способи доставки — навіть не потрібно виходити з дому, щоб отримати товар.

Зараз робити покупки досить просто. Кинути товар у кошик — перейти до оформлення — ввести дані для платежу та доставки — оплатити — отримати. 

Але ж на практиці шопінг в інтернеті перетворюється на справжню рибалку – фішинг (англ. phishing — рибалка). Тільки у головних ролях ти, твої дані, шахраї та сайти-двійники.

Якщо тобі колись хотілося зіпсувати свій досвід онлайн-покупок та побути «рибкою» на гачку шахрая😬  — у нас для тебе є кілька порад

  • Не дивися на «замочок» ліворуч адреси сайту, де купуєш. Ну і що, що він говорить про захищеність ресурсу. Хто взагалі додумається робити сайт-підробку, аби виманити твої гроші? Та і ти ж достатньо обізнаний в онлайн-шопінгу, щоб хтось насмілився тебе надурити. 
  • Обговорюєш з продавцем деталі угоди, а він пропонує перейти з офіційного чату OLX в сторонній месенджер? Погоджуйся, бо так же зручніше. Ще й можна отримати посилання на шахрайський сайт, де в тебе виманять гроші. 
  • Тобі вже майже відправили омріяний товар, але продавець просить передоплату як гарантію того, що ти точно забереш посилку з поштового відділення? Ну звісно ж — це поширена практика, та й сума невелика. Зараз майже всі так роблять, тож не хвилюйся, що щось піде не так. Хіба можна уявити, що така приємна людина отримає передоплату, а потім просто зникне і нічого не відправить?
  • Все ж зробив передоплату на картку продавцю і вже тиждень чекаєш на свій товар? Почекай ще. Не треба звертатися у Кіберполіцію. Може, він просто забув надіслати тобі товар. Варто лише проявити терпіння!
  • Власник товару пропонує скористатися OLX Доставка та спочатку ділиться скриншотом правил роботи послуги в сторонньому месенджері. Класно ж, коли покупки з комфортом! Ну і що, що правила підозрілі, а в тексті є граматичні помилки. Краще повір на слово та не перевіряй у Центрі підтримки клієнтів як працює справжня OLX Доставка. 
  • Тобі прийшло декілька SMS-повідомлень про помилку оплати з OLX Доставка і ти кілька разів повторив платіж? Не переживай, почекай — це просто невеликий збій і списані гроші от-от дійдуть. Не треба дзвонити в банк та перевіряти рахунок в інтернет-банкінгу. Та і ти ж не маєш бути в курсі, присилає насправді OLX есемески, чи ні. Не пиши ані в центр підтримки клієнтів платформи, ні у Кіберполіцію. З цим же так довго розбиратися!

 

Вітаємо, ти отримуєш бажане — все оплачуєш, а продавець просто розчинився в тумані з твоїми грошима.🤷‍♀️. 

Така собі перспектива, правда? Ну, а щоб залишатися і з грошима, і з товаром, краще роби все навпаки. І нехай твій шопінг буде без жертв.

Також по темі
Безпека покупця

Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: діалог з продавцем

04 грудня 2020 Безпека покупця Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: діалог з продавцем 04 грудня 2020
Безпека покупця

«Він поводився спокійно та все заперечував»: як я натрапила на шахрая

03 грудня 2020 Безпека покупця «Він поводився спокійно та все заперечував»: як я натрапила на шахрая 03 грудня 2020
Безпека покупця

Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: увага на оголошення

02 грудня 2020 Безпека покупця Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: увага на оголошення 02 грудня 2020
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті