Початок
Вирішила я продати свою випускну сукню, тому розмістила оголошення на OLX. Рано вранці мене розбудив дзвінок від зацікавленого покупця. Сказав, що він представник салону і почав розпитувати про товар. Запитав номер моєї картки та пообіцяв, що протягом години перекаже мені гроші за товар.
Кульмінація
Згодом покупець передзвонив і сказав, що для переказу потрібно, щоб на моєму банківському рахунку було щонайменше 521 грн.
Це мене занепокоїло, адже гроші переказуватиму не я, а мені! Проте я проігнорувала своє передчуття.
Розв’язка
На цьому проведення нашої угоди не завершилося. За словами чоловіка, потрібно було підійти до банкомата та провести певні маніпуляції, щоб роздрукувати чек про успішний переказ коштів. Він подзвонив і почав давати інструкції, щоб провести платіж. Оскільки у мене не було досвіду таких угод, залишилося лише керуватися інструкціями покупця.
На жаль, остаточно переконатися у шахрайстві вдалося лише після того, як зникли гроші з картки.
Висновок
Відтепер завжди уважно ставлюся до проведення будь-яких угод. Щоб обікрасти, шахраєві не обов’язково знати тризначний CVV-код на зворотній стороні твої картки чи строк її придатності.
Зловмиснику достатньо твоєї неуважності, трішки знань людської психології та номер платіжної картки.
Що я винесла з цієї ситуації:
❌ Не розголошуй свої платіжні дані.
❌ Шахрай поводиться досить впевнено. Він буде намагатися переконати тебе у тому, що він таким не є.
❌ Якщо помічаєш щось підозріле в поведінці чи діях покупця — не ігноруй, адже це можуть бути сигнали, що перед тобою зловмисник. Краще звертайся до офіційної служби підтримки OLX.
Кілька порад від редакції сайту, які допоможуть вберегтися від інтернет-шахрайства:
1. Користуйся послугою OLX Доставка, щоб легко та безпечно продавати, не розкриваючи нікому свої платіжні дані.
2. Якщо покупець просить поповнити рахунок на певну суму, стверджуючи, що це для резервації коштів на картці, не ведіться — перед вами шахрай.
3. Завжди повідомляй про порушника. Це можна зробити, звернувшись до Кіберполіції.