OLX Доставка

Продавець, бережи свій CVV: пояснюємо на шахрайських правилах, як не втратити свої гроші

25 січня 2021

Ти продаєш свій товар на OLX і хочеш, щоб угода була комфортною для всіх? Часто на це благородне відчуття й розраховують шахраї. Під виглядом псевдопокупця вони надсилають тобі скріни фейкових правил OLX Доставка чи лінки на сайти-копії, щоб виманити особисті дані та вкрасти твої гроші.

Ми зібрали найпоширеніші фейки, щоб ти прокачав свою кіберграмотність та знав, як заробляти,😉  а не втрачати на продажі товарів.

 

Не переходь за посиланнями, не вір скриншотам

Цей скриншот з фейковими правилами дуже чітко показує алгоритм дій шахрая.

В кожному пункті в тебе просять передати свої особисті дані. Зробиш це і втратиш всі гроші на картці.😤

Шахрай може скинути тобі скрин з правилами сайту (фейковими, звісно ж, справжні — тільки у Центрі підтримки клієнтів), де тебе будуть переконувати про необхідність зняти ліміт картки, перейти за посиланням та ввести всі дані з банківської картки.

Просять вказати код з SMS? Це 100% ознака того, що тебе намагаються обдурити. Під час угод з OLX Доставка сповіщення щодо послуги приходять тільки на електронну адресу та у вигляді пуш-повідомлення в мобільному додатку OLX.

Запам’ятай: будь-які «правила», які тобі надсилають у вигляді скриншотів або ж за стороннім посиланням від користувача, – обман! 

Приклад шахрайства:

 

«Заморозка коштів» — це обман

Шахраї завжди просять підтвердити, чи справжня твоя банківська картка. Бо «ду-у-уже турбуються», щоб ти отримав гроші від угоди. І у фейкових правилах рекомендують перейти за посиланням. А після цього банк чи OLX наче заморозить твої кошти, «але максимум на 5 хвилин».🤨

Це – брехня!

«Блокування коштів» — один з популярних методів обману довірливих продавців. Головна мета – переконати тебе передати особисті дані, а після цього — зняти всі гроші з твоєї картки.

 

Фальшиві вікна банківських операцій

Для цього обману шахрай створив сайт-копію банківського розрахунку. У цьому вікні крадій переконує тебе, що правила OLX Доставка змінилися і тобі необхідно вказати власні дані для успішної угоди. Насправді ж ти віддаси свою картку в руки шахраїв.

🧐 Пароль, PIN-код, три цифри на звороті картки (CVV) та баланс на рахунку НЕ потрібні для продажу товару на OLX. Ці дані НЕ можна повідомляти навіть поліції чи працівникам банку (під яких часто маскуються злочинці). Щоб отримати кошти від покупця в OLX Доставка тобі досить вказати тільки номер картки (16 цифр на лицевій стороні) та ПІБ. 

Приклад шахрайської маніпуляції:

Запам’ятай, справжні правила послуги OLX Доставка для продавців знаходяться тільки у Центрі підтримки клієнтів.

 

Всі необхідні дані — у твоєму особистому кабінеті (і ніде більше)

Фантазії шахраїв не знають меж. У цьому випадку вони за допомогою фейкових правил переконують, що доступні пункти відправлення тобі необхідно дивитися на офіційному сайті Нової Пошти. 

Це неправда, адже на справжньому сайті OLX перелік цих пунктів підтягується автоматично. Покупцю варто обрати відділення з вже існуючого списку.

Номер відправлення також створюється автоматично. Покупець та продавець може побачити його у власному кабінеті на відповідній вкладці OLX Доставка. Якщо він каже, що там нічого немає, та просить номер накладної — перед тобою шахрай!😬

Так само злодій намагається переконати, що гроші продавця будуть заблоковані для перевірки картки, а кошти тим часом побудуть на «хмарі сайту».

OLX не «зберігає» та не блокує гроші продавців, а також не проводить веріфікацію(перевірку) картки. Жодного резервного сайту для оплати від імені OLX не існує. За весь платіжний процес відповідає UAPAY – наш фінансовий партнер.

Баланс на твоїй картці теж цікавить лише злочинців — їм хочеться знати, скільки ж грошей можна у тебе вкрасти. Жодних правил щодо обовязкової наявності на рахунку суми еквівалентній вартості товару ні в банків, ні в інших платіжних систем не існує. Такого правила немає і в справжній OLX Доставка.

Послуга OLX Доставка — це легко та безпечно. Накладні для товару створюються автоматично, а перелік відділень для відправлення ти можеш вибрати, не покидаючи сайту. Тобі необхідно лише підтвердити продаж у своєму особистому кабінеті на вкладці OLX Доставка → Мої продажі, а після цього — надіслати товар. 

 

Збираємо все разом

Тепер ти знаєш як діють псевдопокупці, щоб виманити твої гроші. Давай-но все підсумуємо та запам’ятаємо, як безпечно продавати з OLX Доставка на OLX:

1. Спілкуйся тільки на сайті OLX у чаті платформи, не переходь в сторонні месенджери. Тут ти у безпеці та не отримаєш посилання на шахрайський сайт-копію. 

2. Єдиний правильний варіант адреси сайту — https://www.olx.ua/, а після olx.ua завжди стоїть слеш “/”.

3. Якщо під час оформлення угоди з OLX Доставка на сайті продавцю необхідно вказати CVV код (3 цифри на звороті картки), баланс картки та термін дії — це шахрайський сайт-копія.

4. Не довіряй надісланим скриншотам оплати. Їх легко можна підробити. Завжди перевіряй статус угоди у своєму профілі OLX на вкладці OLX Доставка -> Мої продажі. Якщо там нічого немає – тебе намагаються обдурити.

5. Скриншотам правил також не довіряй. Заходь у Центр підтримки клієнтів та читай СПРАВЖНІ правила послуги OLX Доставка.

6. Є питання чи виникла підозра? Звертайся до служби підтримки чи пиши у соцмережах Facebook та Instagram

 

Поділися зі знайомими лінком на цю статтю та допоможи іншим прокачати свою кіберграмотність. 

Вдалих та безпечних продажів на OLX!😎

Також по темі
OLX Доставка

Міф чи реальність: все, що ти хотів знати про OLX Доставка

07 лютого 2021 OLX Доставка Міф чи реальність: все, що ти хотів знати про OLX Доставка 07 лютого 2021
OLX Доставка

Шопінг у пару кліків: як оплачувати товари на OLX безпечно?

13 січня 2021 OLX Доставка Шопінг у пару кліків: як оплачувати товари на OLX безпечно? 13 січня 2021
OLX Доставка

Чекліст просунутого покупця: замовляємо доставку

07 грудня 2020 OLX Доставка Чекліст просунутого покупця: замовляємо доставку 07 грудня 2020
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті