Кібербезпечні меми на сторожі твого гаманця

06 травня 2021

Онлайн-шопінг — це вже невід'ємна частина звичного для кожного з нас життя. Ми серфимо в інтернеті, знаходимо корисну інформацію, купуємо товари та… сміємося над мемами! Без гумору не обійтися, особливо коли він допомагає прокачати кіберграмотність.😉 А наші меми-пам’ятки допоможуть тобі у цьому.

Складні та унікальні паролі

Обов’язковий елемент безпечного шопінгу. Спеціальні символи, різні регістри букв і складні комбінації — тобі знадобиться весь набір, щоб захистити свій акаунт та платіжні дані від шахраїв.

P.S. звісно, не треба писати пароль на листочку та зберігати його біля комп’ютера. Або ж робити скриншоти паролів та збирати в окрему папку на робочому столі ноутбуку.

 

Твої платіжні дані — тільки твої

Пароль, PIN-код, три цифри на звороті картки (CVV) та баланс на рахунку НЕ можна розголошувати за жодних умов. Навіть поліції чи працівникам банку (під яких часто маскуються злочинці, коли дзвонять). 

 

Вітаємо! Ви виграли мільйон!

Виграш в лотерею чи несподіваний спадок від незнайомого родича? Або зірки так зійшлися, або шахраї намагаються обдурити тебе. Не відкривай посилань у повідомленнях, у яких тобі обіцяють золоті гори та не телефонуй за вказаними номерами «організаторів». Інакше — втратиш свої гроші.

 

Фішингові сайти

Сайти-підробки(фішингові) можуть бути на 99% схожими на справжні. Нариклад, сайт olx.ua — безпечний, а 0lx.in.ua — точно ні.

На такому фішингову сайті ти нібито оплачуєш товар, вводячи всі дані своєї картки, а насправді — віддаєш гроші шахраям. Тож завжди уважно перевіряй адресу платформи на оригінальність. До речі, можеш перевірити за лінком сайт на оригінальність – прямо тут заходить на головну сторінку Онлайн[за]хист та введи повну адресу посилання в спеціальне поле.

 

Повідомити про випадок шахрайства

Таки натрапив на шахрая? Мерщій блокуй банківську картку та звертайся до Кіберполіції — тільки вони мають повноваження притягувати інтернет-злочинців до відповідальності.

 

Передоплатою часто користуються шахраї!

Вони просять тебе наперед сплатити за товар, якого взагалі може не існувати. Краще обирай надійні методи оплати — наприклад послугу OLX Доставка, коли гроші знімаються з картки лише після перевірки товару у відділенні логістичного оператора.

 

Окрема картка для операцій в інтернеті

Це справжній лайфхак онлайн-шопінгу. Заведи окрему, можна навіть віртуальну, картку для покупок та продажу товарів в інтернеті та не тримай там великих сум. Так ти додатково захистиш свої гроші від шахраїв.

 

Фейкові скриншоти

Фантазії шахраїв не знають меж. За допомогою графічних редакторів вони створюють підроблені правила платформи, сервісів доставки та навіть банківських квитанцій. Не довіряй скриншотам, а читай справжні правила на сайті та завжди перевіряй стан рахунку за допомогою онлайн-банкінгу.

 

Сподіваємося, ці меми підняли тобі настрій й тепер ти точно знаєш — як шопитися безпечно. Нехай перебування в онлайні приносить тільки позитив, а сльози будуть тільки у шахраїв😉 

Також по темі

Статистика мобільної безпеки, або Як шахраї атакують організації за допомогою наших телефонів

28 травня 2021 Статистика мобільної безпеки, або Як шахраї атакують організації за допомогою наших телефонів 28 травня 2021

COVID-19 і кібербезпека: як пандемія «сприяє» інтернет-шахрайству

24 травня 2021 COVID-19 і кібербезпека: як пандемія «сприяє» інтернет-шахрайству 24 травня 2021

Безпека в цифрах. Частина 2

26 грудня 2020 Безпека в цифрах. Частина 2 26 грудня 2020
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті