COVID-19 і кібербезпека: як пандемія «сприяє» інтернет-шахрайству

24 травня 2021

Від пандемії коронавірусу страждають не лише люди, але й кіберпростір – нині він значно вразливіший порівняно з попередніми роками. Взагалі, будь-які глобальні світові кризи є благодатним ґрунтом для атак в інтернеті, і світова ситуація з COVID-19 не стала винятком. З початку 2020 року онлайн-шахраї відточували свої техніки на великій кількості людей, що перейшли на дистанційну роботу, на безробітних, малих і великих компаніях.

Пропонуємо тобі поглянути на статистику про те, яких змін зазнала кібербезпека за останній рік.👀

 

Як усе починалося

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про початок пандемії коронавірусної інфекції. І в тому ж місяці кількість онлайн-шахраїв збільшилася на понад 400% проти попередніх. Про це свідчать дані міжнародної юридичної компанії Reed Smith.

Приклад фішингового листа нібито від ВООЗ:

А Google повідомив про те, що блокує понад 18 млн фішингових електронних листів, пов’язаних з COVID-19, і це, уяви собі, тільки за одну добу.😮

Приклади інших фішингових листів:

Згідно з дослідженням Deep Instinct – компанії, що спеціалізується на кібербезпеці, – у 2020 році збільшилася кількість шкідливих програм на цілих 358%. Цей показник вражає. Експерти також відзначають той факт, що злочинці не пасуть задніх – їхня «майстерність» дедалі більше зростає, що ускладнює виявлення нових загроз. 

 

Наслідки 

Пандемія стала однією з причин того, що вартість витоку інформації тільки збільшується. Перехід багатьох співробітників на дистанційний формат роботи потішив шахраїв – вони значно розширили коло своїх жертв, що дозволило отримати більшу ймовірність доступу до корпоративних даних безлічі установ. У звіті Check Point Software йдеться про те, що в 46% організацій принаймні один співробітник завантажив шкідливий мобільний застосунок, що загрожував безпеці компанії.

Експерти стверджують, що світ щодня стикається з понад 100 тис. шкідливих сайтів і 10 тис. файлів, що містять небезпеку. До того ж кількість атак з використанням програм-вимагачів зростає. Це означає, що дедалі більше людей у всьому світі отримують повідомлення від шкідливого програмного забезпечення про те, що їхній пристрій заблоковано і потрібно заплатити гроші для усунення проблеми. Кожні 10 секунд нова організація стає жертвою програм-вимагачів, із цим пов’язана загроза розкриття конфіденційних даних.

Ти можеш переконатися в «працелюбності» онлайн-шахраїв, ознайомившись ще й із такою статистикою. На початку 2021 року Google зафіксував 2 145 013 сайтів-підробок😱, і це виявилося на 27% більше, ніж у січні 2020-го.

Слабкий захист даних і втрата пильності призводять до дуже прикрих фінансових наслідків. Зокрема, на 2020 рік середня вартість витоку даних складала 3,86 млн доларів. Дослідники діляться невтішними прогнозами: на їхню думку, до 2025 року кіберзлочинність коштуватиме світу 10,5 трлн доларів на рік. 

Поки злочинці вдосконалюють свою «майстерність» і вигадують нові способи захопити чужі гроші під час світової кризи, ти теж не гай час і дізнавайся більше про власну кібербезпеку. Кожен новий засвоєний тобою факт про захист в онлайні означає на один шанс менше потрапити в неприємну ситуацію та втратити власні кошти.☝️

Також по темі

Статистика мобільної безпеки, або Як шахраї атакують організації за допомогою наших телефонів

28 травня 2021 Статистика мобільної безпеки, або Як шахраї атакують організації за допомогою наших телефонів 28 травня 2021

Кібербезпечні меми на сторожі твого гаманця

06 травня 2021 Кібербезпечні меми на сторожі твого гаманця 06 травня 2021

Безпека в цифрах. Частина 2

26 грудня 2020 Безпека в цифрах. Частина 2 26 грудня 2020
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті