Від пандемії коронавірусу страждають не лише люди, але й кіберпростір – нині він значно вразливіший порівняно з попередніми роками. Взагалі, будь-які глобальні світові кризи є благодатним ґрунтом для атак в інтернеті, і світова ситуація з COVID-19 не стала винятком. З початку 2020 року онлайн-шахраї відточували свої техніки на великій кількості людей, що перейшли на дистанційну роботу, на безробітних, малих і великих компаніях.
Пропонуємо тобі поглянути на статистику про те, яких змін зазнала кібербезпека за останній рік.👀
Як усе починалося
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про початок пандемії коронавірусної інфекції. І в тому ж місяці кількість онлайн-шахраїв збільшилася на понад 400% проти попередніх. Про це свідчать дані міжнародної юридичної компанії Reed Smith.
Приклад фішингового листа нібито від ВООЗ:
А Google повідомив про те, що блокує понад 18 млн фішингових електронних листів, пов’язаних з COVID-19, і це, уяви собі, тільки за одну добу.😮
Приклади інших фішингових листів:
Згідно з дослідженням Deep Instinct – компанії, що спеціалізується на кібербезпеці, – у 2020 році збільшилася кількість шкідливих програм на цілих 358%. Цей показник вражає. Експерти також відзначають той факт, що злочинці не пасуть задніх – їхня «майстерність» дедалі більше зростає, що ускладнює виявлення нових загроз.
Наслідки
Пандемія стала однією з причин того, що вартість витоку інформації тільки збільшується. Перехід багатьох співробітників на дистанційний формат роботи потішив шахраїв – вони значно розширили коло своїх жертв, що дозволило отримати більшу ймовірність доступу до корпоративних даних безлічі установ. У звіті Check Point Software йдеться про те, що в 46% організацій принаймні один співробітник завантажив шкідливий мобільний застосунок, що загрожував безпеці компанії.
Експерти стверджують, що світ щодня стикається з понад 100 тис. шкідливих сайтів і 10 тис. файлів, що містять небезпеку. До того ж кількість атак з використанням програм-вимагачів зростає. Це означає, що дедалі більше людей у всьому світі отримують повідомлення від шкідливого програмного забезпечення про те, що їхній пристрій заблоковано і потрібно заплатити гроші для усунення проблеми. Кожні 10 секунд нова організація стає жертвою програм-вимагачів, із цим пов’язана загроза розкриття конфіденційних даних.
Ти можеш переконатися в «працелюбності» онлайн-шахраїв, ознайомившись ще й із такою статистикою. На початку 2021 року Google зафіксував 2 145 013 сайтів-підробок😱, і це виявилося на 27% більше, ніж у січні 2020-го.
Слабкий захист даних і втрата пильності призводять до дуже прикрих фінансових наслідків. Зокрема, на 2020 рік середня вартість витоку даних складала 3,86 млн доларів. Дослідники діляться невтішними прогнозами: на їхню думку, до 2025 року кіберзлочинність коштуватиме світу 10,5 трлн доларів на рік.
Поки злочинці вдосконалюють свою «майстерність» і вигадують нові способи захопити чужі гроші під час світової кризи, ти теж не гай час і дізнавайся більше про власну кібербезпеку. Кожен новий засвоєний тобою факт про захист в онлайні означає на один шанс менше потрапити в неприємну ситуацію та втратити власні кошти.☝️