OLX Доставка

Чекліст просунутого покупця: замовляємо доставку

07 грудня 2020

Домовитися про безпечну покупку з продавцем — просто. При виборі товару з OLX Доставка — ще простіше. Достатньо бути уважним та пам’ятати декілька важливих моментів.

На що варто звернути увагу.👀

1. OLX Доставка оформлюється лише через OLX. Так, кнопка «Купити з доставкою» має бути активована в самому оголошенні, її не треба додавати через сторонні лінки чи електронну пошту. Якщо продавець каже тобі, що під’єднати послугу потрібно через окреме посилання, яке надсилає у месенджер / на e-mail / в SMS — не вір, це шахрай.

2. Прохання узгодити деталі послуги OLX Доставка з техпідтримкою через сторонні посилання – маніпуляція. Якщо продавець стверджує, що зв’язався з підтримкою, і тепер просить уточнити нюанси угоди за посиланням у сторонньому месенджері чи в SMS, не погоджуйся. Лінк приведе тебе на сайт-копію OLX та несправжню техпідтримку. Шахрай створив їх, аби ввести тебе в оману та переконати у «добросовісності» продавця. Насправді, послуга OLX Доставка оформлюється автоматично без участі третіх осіб (працівників техпідтримки, банку, платіжної системи тощо).

До речі, SMS і Viber повідомлення, пов'язані з послугою OLX Доставка не відправляються — всі повідомлення приходять на електронну адресу та у вигляді пуш-повідомлення в мобільному додатку OLX. А подібні SMS — шахрайство. 

3. Помилка в оформленні OLX Доставка. Ти оформлюєш послугу, але продавець говорить, що не бачить замовлення. Натомість просить зв'язатися з техпідтримкою за посиланням для вирішення питань. Там підтверджують наявність помилки на сайті чи кажуть, що ведуться технічні роботи з платіжною системою. Тому пропонують створити іншу форму для OLX Доставка на «резервному» сайті. Насправді, ніякого резервного сайту OLX не існує, а це черговий сайт-підробка для того, щоб виманити твої кошти. Якщо на сайті чи у платіжній системі стався збій – послуга OLX Доставка буде автоматично недоступна, а отже повторні оплати точно не варто робити.

4. Перевіряй отриманий товар у відділенні Нова пошта/Укрпошта. Якщо робив замовлення через OLX Доставка, одразу при отриманні оглянь товар в присутності працівника відділення. Щось не влаштовує — відмовся від посилки. Тільки так ти зможеш отримати назад свої кошти.

5. Звертайся по допомогу. Якщо під час оформлення послуги у тебе виникає підозра – краще одразу пиши до служби підтримки чи на офіційні сторінки у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Дивись нашу відео-інструкцію як купувати безпечно з OLX Доставка:

Втрачати гроші дуже неприємно. Тому краще заздалегідь бути в курсі, як себе захистити,  щоб насолоджуватися безпечним онлайн-шопінгом.🛍

Також по темі
OLX Доставка

Міф чи реальність: все, що ти хотів знати про OLX Доставка

07 лютого 2021 OLX Доставка Міф чи реальність: все, що ти хотів знати про OLX Доставка 07 лютого 2021
OLX Доставка

Продавець, бережи свій CVV: пояснюємо на шахрайських правилах, як не втратити свої гроші

25 січня 2021 OLX Доставка Продавець, бережи свій CVV: пояснюємо на шахрайських правилах, як не втратити свої гроші 25 січня 2021
OLX Доставка

Шопінг у пару кліків: як оплачувати товари на OLX безпечно?

13 січня 2021 OLX Доставка Шопінг у пару кліків: як оплачувати товари на OLX безпечно? 13 січня 2021
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті