Безпека покупця

Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: діалог з продавцем

04 грудня 2020

Перед тобою оголошення з бажаним товаром, яке ти уважно перевірив. Тепер залишається зв’язатися з продавцем та обговорити деталі. Ти натискаєш кнопку «Написати автору», але перед цим нагадуєш собі декілька правил.

Що ж важливо у спілкуванні з продавцем?💬

1. Не переходь у сторонні месенджери. Домовляйся про деталі угоди лише у чаті OLX. Служба безпеки зможе відстежити дії шахраїв і попередити тебе, тільки якщо обговорення угоди відбулося в офіційному чаті платформи.

2. Не переходь за невідомими посиланнями. Особливо це стосується лінків на оплату, якими з тобою ділиться продавець. Це може привести на підставний сайт-копію. Ти зробиш оплату, а товар так і не отримаєш.

3. Перевіряй лінки. Подивися кілька разів на посилання в адресному рядку. Це дуже швидка дія і ти точно будеш впевнений, що не натрапив на підроблений сайт. Правильний варіант написання лінку на OLX — https://www.olx.ua/, а з’єднання має бути захищене «замочком» зліва від адреси сайту.

4. Не погоджуйся на передоплату. Це найпоширеніша схема шахрайства, щоб отримати кошти за товар, часто навіть не існуючий. Краще скористайся накладеним платежем або послугою OLX Доставка.

5. Особистий контакт не завжди потрібен. Якщо ти не любиш витрачати час на переписки і спілкування, обирай товар з OLX Доставка. Натиснув на кнопку «Купити з доставкою», оформив покупку — і чекаєш на посилку. При отриманні обов'язково оглянув і забрав товар з відділення Нова пошта — і все, він у тебе, а зарезервована на картці оплата за товар і його доставку автоматично пішла до продавця. При цьому для угоди ви навіть не спілкувалися і не обмінювалися платіжними даними між собою. Якщо ж товар тобі не підійшов — з Нової пошти він повертається до продавця, а ти отримуєш назад на картку свої кошти за покупку.

 

Якщо в тебе все ще залишися сумніви, перевір чи є негативні коментарі про продавця в інтернеті. Наприклад, за номером телефону через бази шахрайських телефонів STOP FRAUD та/або CHERTOFON, на сайті відгуків Otzyvua.net, Минфин та/або sovet.kidstaff.com.ua.

Також по темі
Безпека покупця

Шкідливі поради: як заплатити за товар та нічого не отримати?

22 грудня 2020 Безпека покупця Шкідливі поради: як заплатити за товар та нічого не отримати? 22 грудня 2020
Безпека покупця

«Він поводився спокійно та все заперечував»: як я натрапила на шахрая

03 грудня 2020 Безпека покупця «Він поводився спокійно та все заперечував»: як я натрапила на шахрая 03 грудня 2020
Безпека покупця

Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: увага на оголошення

02 грудня 2020 Безпека покупця Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: увага на оголошення 02 грудня 2020
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті