Безпека покупця

Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: увага на оголошення

02 грудня 2020

Часто купуєш онлайн і знаєш все про безпечний шопінг в інтернеті? Давай перевіримо! Дивись у наш чекліст досвідченого покупця.

Шукаю товар на OLX – на що звернути увагу в оголошенні?🔎

1. Ціна. Не сильно нижча за ринкову вартість бажаного товару. Перед тим, як обирати щось — глянь середню ціну на подібні пропозиції. Дуже спокусливі варіанти можуть бути сигналом шахрайства.

2. Фото. Мають відповідати опису і бути реальними, а не з фотобанку. Можна перевірити пошук за зображенням, наприклад у Google (якщо ти з комп'ютера/ноутбуку), — він НЕ має видавати купу ідентичних фотографій. Для цього натисни на потрібне фото правою кнопкою миші та обери Шукати зображення (Google). Результати з'являться в новій вкладці. Найчастіше шахраї не докладають великих зусиль до фотографій і беруть їх з будь-якого сайту-оголошень, зазвичай закордонного, щоб не пересікатися з реальним власником товару.

3. Відправка товару з OLX Доставка. Якщо товар продається через OLX Доставка, це говорить про надійність продавця. Адже не потрібно робити передоплати та ділитися своїми платіжними даними зі сторонніми, вони надійно захищені. Крім того, продавець отримає гроші за товар лише у випадку, якщо покупець оглянув та забрав посилку у відділенні Нова пошта, Укрпошта чи Justin.   

4. Як довго оголошення на сайті. Якщо ти бачиш, що воно висить вже днів 4 або більше, то це навряд чи обман. Як і у випадку сайтів-підробок, які живуть не довго, шахрай розміщує оголошення-одноденку. Якщо він «зловив» жертву та вивів гроші, оголошення видаляється. 

5. Вік акаунта. Зверни увагу як давно користувач зареєстрований на сайті (це можна побачити, під аватаром). Зазвичай шахрайські акаунти зареєстровані не більше місяць-два тому. 

А ще варто пам'ятати, що такі профілі довго не живуть: на OLX моделі штучного інтелекту (ШІ) щоденно моніторять 15 тисяч підозрілих акаунтів на предмет фішингу. Якщо ШІ з високою ймовірністю визначає чиїсь дії як підозрілі або клієнти надсилають скарги, акаунти автоматично блокуються.

З'явилися підозри? Повідом нам про порушення через спеціальну кнопку «ПОСКАРЖИТИСЯ» на сторінці оголошення.

Перевірив обране оголошення за пунктами вище і все ок? Тоді сміливо переходь до обговорення угоди з автором оголошення.

Також по темі
Безпека покупця

Шкідливі поради: як заплатити за товар та нічого не отримати?

22 грудня 2020 Безпека покупця Шкідливі поради: як заплатити за товар та нічого не отримати? 22 грудня 2020
Безпека покупця

Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: діалог з продавцем

04 грудня 2020 Безпека покупця Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: діалог з продавцем 04 грудня 2020
Безпека покупця

«Він поводився спокійно та все заперечував»: як я натрапила на шахрая

03 грудня 2020 Безпека покупця «Він поводився спокійно та все заперечував»: як я натрапила на шахрая 03 грудня 2020
Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті