Питання та відповіді

Я натрапив на шахрая – як діяти?

Радимо зберігати спокій та зробити наступні кроки для вирішення ситуації:

1. Зв’язатися із банком та заблокувати платіжну картку. Номер гарячої лінії можна знайти на картці. 

2. Звернутися в поліцію із заявою про скоєння злочину. 

Чому варто звертатися в правоохоронні органи? Заява – це підстава для початку розслідування, можливість покарати шахрая й отримати відшкодування завданих збитків. Хочеш знати про це більше 👉  читай статтю у Центрі підтримки клієнтів. 

3. Написати до служби підтримки ресурсу, де натрапив на шахрая: спеціалісти допоможуть обмежити діяльність облікового запису недобросовісного користувача.

Щоб зв'язатися зі Службою підтримки OLX, використовуй кнопку «Чат» на сторінці кожної статті Центру підтримки.

Я вперше на сайті. Що робити?

Раді бачити тебе на сайті Онлайн[за]хист🤗 

Ознайомся з основною інформацією на сторінці Про проєкт. Там ти знайдеш опис про кожний розділ: Власний досвід, Знання, Перевір себе та Партнерські проєкти. Потім переходь на Головну сторінку та обирай цікавий для тебе матеріал. 

Читай про шахрайські схеми, проходь тести, розповідай свою історію, щоб стати майстром із безпеки в інтернеті та попередити інших.

Я пройшов тести і прочитав матеріали. Що далі?

Використовуй отримані знання та навички онлайн-захисту в повсякденному житті, обов'язково поділися ними з близькими та друзями.

Чекай на появу нових матеріалів, які щотижня будуть з'являтися на сайті. Будемо на зв'язку!

Навіщо створили цей сайт?

Мета проєкту – покращити кіберграмотність мільйонів українців та поширити правила безпеки з купівлі-продажу товарів в інтернеті. Завдяки сайту та вільному доступу до освітніх матеріалів кожен зможе прокачати знання, навчитись захищати свої персональні дані в кіберпросторі та насолоджуватись безпечним онлайн-шопінгом.

За що і як я можу отримати бали?

За кожну опубліковану історію у розділі Власний досвід та успішно пройдений тест (більше 80% правильних відповідей) у розділі Перевір себе ми нарахуємо тобі 100 балів. Їх ти зможеш обміняти на приємні подарунки😏. Що саме? Деталі дізнаєшся згодом.

Як отримати бали?

1. Авторизуватися на сайті Онлайн[за]хист через свій активний профіль на OLX.ua.

2. Розказати свою історію зустрічі з шахраєм, використовуючи спеціальну форму «Поділитися досвідом». Цю форму ти можеш знайти в особистому кабінеті Мій профіль та на Головній сторінці сайту, у блоці Власний досвід.

3. Пройти тест у розділі Перевір себе, обов'язково вказавши в кінці свій E-mail та ПІБ. 

Інформацію про кількість зарахованих балів шукай у Мій профіль.

З приводу будь-яких питань про нарахування балів, будь-ласка, звертайся до адміністрації сайту. Електронна скринька для листування safety@olx.ua.

 

Відгуки / Пропозиції

Якщо в тебе є ідеї як ми можемо покращити сайт Онлайн[за]хист – сміливо пиши нам на safety@olx.ua🙂. На цю ж електронну скриньку ти можеш повідомити про помилку на сайті (коротка інформація та скріншот проблеми), аби ми могли все вирішити. Або ж надіслати свою пропозицію співпраці. Ми обов'язково ознайомимося з деталями.

Що таке сайти-двійники?

Це шахрайські сайти, які повністю копіюють знайомий всім ресурс з метою заволодіти персональними та платіжними даними жертви. Виманювання реквізитів платіжних карток може відбуватися під виглядом надання послуг чи купівлі-продажу товарів. 

Наприклад, шахраї реєструють адресу сайту (домен) зі схожою на OLX назвою, відмінність може бути в одній літері. Ти нібито оплачуєш товар на сайті, що виглядає точнісінько, як OLX, вводячи всі дані своєї картки, а насправді – віддаєш гроші шахраям.

Якщо побачиш такого «двійника», повідом пошуковій платформі Google про підозрілий сайт. Допоможи в боротьбі з шахраями✊

Як поділитися історією про онлайн-шахрайство?

А ти молодець, що готовий поділитися своїм досвідом та озброїти інших проти шахраїв. 

Все дуже просто: 

1. У правому верхньому кутку меню тисни на Мій профіль; 

2. Авторизуйся на сайті safety.olx.ua через свій активний профіль на OLX.ua; 

3. В особистому кабінеті на вкладці Мої історії тисни на спеціальну картку «Поділитися досвідом». Цю ж картку ти можеш знайти і на Головній сторінці сайту, у блоці Власний досвід. 

4. Дай відповідь на декілька питань з форми та тисни кнопку «Надіслати». Обмежень по об'єму відповіді немає, тому не стримуй себе😉

Інформацію про статус публікації ти можеш знайти у своєму профілі на вкладці Мої історії. За кожну опубліковану історію ми нарахуємо тобі 100 балів (скільки балів зараховано дивись у Мій профіль). Їх ти зможеш обміняти на приємні подарунки🎁. Що саме? Деталі дізнаєшся згодом. 

 

У чому небезпека передоплати?

Саме за схемою часткової або повної передоплати зазвичай працюють шахраї: просять надіслати кошти, щоб застрахувати себе, а потім не відправляють товар або відправляють його неналежної якості. Тому краще уникай покупок з передоплатою. Якщо ж немає альтернативи (хоча вона завжди є 😉) пам'ятай, що передоплата не гарантує 100% отримання бажаного товару. 

Хочеш дізнатися більше про цю схему? Читай наші матеріали у розділі Знання.

Як це працює?

Вітаємо на сайті Онлайн[за]хист

Читай, проходь тести, ділися досвідом, щоб стати майстром з безпеки в інтернеті